Лікування епіретінальних фіброзу
Що таке епіретинальний фіброз?
Якщо порівняти око з фотоапаратом, то сітківка нагадує фотоплівку. Це дуже тонкий шар тканини, який чутливий до світла, сфокусованого на ньому, і передає інформацію в мозок.
У самому центрі сітківки знаходиться жовта пляма (макула). Це дуже особлива ділянка сітківки, відповідає за гостроту зору.
Епіретинальний фіброз - це рубцева тканина, яка проростає над центральною зоною. Під час скорочення мембрани змінюється нормальна структура макули. Це впливає на зір, особливо знижується центральна гострота зору, але це не викликає повної сліпоти.
Що є причиною розвитку епіретинальної мембрани?
Більшість епіретинальних мембран виникають через те, що склоподібне тіло (желеподібна маса всередині ока) відходить від сітківки утворюючи мікророзриви. Це спричинює міграцію клітин та розростання їх на сітківці. Найчастіше це трапляється у людей старше 50 років. Мембрана може також утворюватись після операцій на очах або запалення всередині ока.
Як епіретинальні мембрани впливають на зір?
Поки рубцева тканина розвивається, у хворого може не виникати скарг зовсім. Але скорочення цієї мембрани спричиняє спотворення центрального зору.
Наприклад: прямі лінії виглядають хвилястими або кривими, а читати важко.
Залежно від тяжкості цього викривлення, пацієнти можуть помітити значну втрату центрального зору.
Лікування епіретинальної мембрани?
Єдиний спосіб лікування епіретинальної мембрани — хірургчний (Операція під назвою вітректомія). Очні краплі або окуляри не допоможуть при цій патології. Під час вітректомії хірург робить крихітні розрізи в оці та видаляє склоподібне тіло зсередини, і потім обережно відшаровує епіретинальну мембрану від сітківки.
Записатися на діагностику зору
Діагностика зору - це основа правильного і ефективного лікування ваших очей.
Головний лікар офтальмологічної кліники “Світогляд”. Лікар-офтальмолог вищої категорії з великим досвідом більше 16 років. Спеціаліст в області: вітреоретинальної хірургії, хірургія катаракти, глаукоми, консультування.