Лікування гемофтальму
Вміст:
Гемофтальм – крововилив у скловидне тіло. Є найчастішою причиною раптової та безболісної втрати зору. В залежності від обсягу крововиливу розрізняють три ступені гемофтальму: частковий, поширений і тотальний, при яких скловидне тіло заливає кров’ю відповідно 25, 50 і більше 50%.
Гемофтальм може бути викликаний різними причинами, наприклад:
- Розриви новоутворених судин сітківки
- Розриви та відшарування сітківки
- Проникаючі та тупі травми ока
- Ускладнення після офтальмологічних операцій
- Посттромботична ретинопатія
- Загальні захворювання крові або судинної системи: васкуліти, рак крові, гіпертонія та інші.
Симптоми гемофтальму
Симптоми гемофтальму різноманітні. Вони залежать від тяжкості та форми захворювання, яке його спричинило, і безпосередньо пов’язані з кількістю крові, що виливається в порожнину ока. Це може проявлятися як:
- відчуття «плаваючих крапок», «ниток», «мушок» перед очима
- раптова безболісна втрата зору, при якій зберігається сприйняття світла
Як правило, вранці після сну симптоми менш виражені, а якість зору покращується. Це трапляється тому, що залита кров у спокійному стані ока (наприклад, уві сні) осідає в його нижніх частинах.
Діагностика гемофтальму
- офтальмоскопія
- УЗД-сканування
Лікування гемофальму
В залежності від ступеню гемофтальму викоритовують декілька методів лікування:
- легкі форми можуть розсмоктуватись самостійно
- будь-який гемофтальм, що не резорбується протягом 3х тижнів потребує оперативнго лікування – вітректомію (видалення скловидного тіла)
Пам’ятайте, щоб уникнути ускладнень та проблем із зором у майбутньому, до будь-якої форми гемофтальму потрібно ставитися серйозно. Тільки огляд ретинолога з ретельним оглядом очного дна допоможе з’ясувати причини гемофтальму і в майбутньому запобігти пов’язаним з цим проблемам.
Ускладнення гемофтальму
Своєчасне та якісне лікування гемофтальму грає важливу роль у виникненні подальших ускладнень. Невчасно надана допомога може привести до утворення рубців у вітреальній порожнині, що являється причинами появи щільних спайок між сітківкою і склоподібним тілом та в подальшому призводить до тракційного відшарування сітківки.
Головний лікар офтальмологічної кліники “Світогляд”. Лікар-офтальмолог вищої категорії з великим досвідом більше 16 років. Спеціаліст в області: вітреоретинальної хірургії, хірургія катаракти, глаукоми, консультування.