fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Діабетичний макулярний набряк (ДМН) - це скупчення рідини в шарах центральної зони сітківки, що обумовлене частіше всього підвищеною проникністю судинної стінки. При цьому страждає центральна гострота зору, зображення стає розмитим та викривленим. Якщо не лікувати такий стан, це може призвести до постійної необоротної втрати зору.

Діабетичний макулярний набрякПричини

Діабетичний макулярний набряк може виникати при будь-якій, навіть початковій, стадії діабету. Також, до факторів які сприяють виникненню цього стану відносять підвищення рівня глюкози в крові, гіпертонію, гіперліпідемію, хвороби нирок.

Які симптоми?

Частіше за все хворі скаржаться на безболісне зниження гостроти зору, наявність викривлень зображення.

Дослідження

Вимірювання гостроти зору – в цьому дослідженні ви читаєте букви з стандартної відстані кожним оком окремо, та з спеціальними скельцями.

Комплексне обстеження ока – для дослідження патології сітківки треба провести огляд з розширеною зіницею для поліпшеної візуалізації заднього сегмента ока.

Оптична когерентна томографія (OCT) - Ця неінвазивна процедура візуалізації за допомогою спеціального лазерного сканування створює тривимірні (3-D) зображення поперечного зрізу внутрішньої частини вашого ока. Виконуючи OCT-зображення можна виявити набряк макули та в подальшому вести спостереження в динаміці.

Флуоресцентна ангіографія (ФАГ) - використовуючи цей метод, ваш лікар може побачити зміни в структурі або функції кровоносних судин сітківки для того, щоб виявити зони просочування рідини та зони ішемії. Щоб виконати тест лікар вводить барвник у вену, а потім фотографує вашу сітківку і на фото дуже чітко візуалізуються хід, калібр та патологічні ділянки ваших судин.

Лабораторні дослідження крові - для контролю основного захворювання та профілактики ускладнень.

Лікування

Виходячи із результатів обстеження лікар приймає рішення стосовно лікування пацієнта. В залежності від загального стану, розміру ділянок ішемії, стадії ретинопатії лікування може бути наступним:

  • Лазерна фотокоагуляція сітківки
  • Інтравітреальне введення інгібіторів VEGF
  • Вітректомія