fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Епіретинальний фіброз (епіретинальна мембрана) – патологічний стан, який характерезується утворенням сполучнотканинної плівки на внутрішній поверхні сітківки.

Епіретинальний фіброзПричини

Найчастіше зустрічаються ідеопатичні епіретинальні мембрани (тобто без визначеної причини), внаслідок неповного відшарування задньої гіалоїдної мембрани-фізіологічний процес, що протікає з незначними відхиленнями. Також цей стан може виникати на фоні інших захворювань, таких як: діабетична ретинопатія, оклюзії вен сітківки, запальних захворювань ока, травм, відшарування сітківки або після оперативного втручання.

Які симптоми?

В більшості випадків захворювання протікає безсимптомно і виявляється під час профілактичних оглядів. Іноді пацієнти відмічають погіршення гостроти зору, викривлення предметів (метаморфопсії), двоїння.

Дослідження

  • Вимірювання гостроти зору – в цьому дослідженні ви читаєте букви з стандартної відстані кожним оком окремо, та з спеціальними скельцями.
  • Комплексне обстеження ока – для дослідження патології сітківки треба провести огляд з розширеною зіницею для поліпшеної візуалізації заднього сегмента ока.
  • Оптична когерентна томографія (OCT) - Ця неінвазивна процедура візуалізації за допомогою спеціального лазерного сканування створює тривимірні (3-D) зображення поперечного зрізу внутрішньої частини вашого ока.

Лікування

Лікування епіретинальних мембран полягає в їх хірургічному видаленні. Рішення про необхідність оперативного лікування приймає лікар, спираючись на ОСТ-діагностики та ступінь зниження гостроти зору.

4.7/5 - (4 Голоси)