fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Вікова макулярна дегенераціяМакула - це ділянка задньої частини ока в центрі сітківки, яка забезпечує найбільшу чіткість зору, яка потрібна для водіння, читання та взагалі для якісного життя. Однак якщо ви старше 50 років, вікова макулярна дегенерація (ВМД) може вплинути на вашу здатність бачити Серед людей похилого віку ВМД є основною причиною незворотної сліпоти. Захворювання передається спадково і набагато частіше виявляється у людей, які палять.

Є дві форми вікової макулярної дегенерації:

  • Суха ВМД - перша стадія захворювання. Вона починається повільно, з часом призводить до втрати центрального зору. Хвороба вражає обидва ока і прогресує в одному оці швидше ніж в іншому, але більшість людей з часом втрачають центральний зір обох очей.
  • Волога ВМД виникає як ускладнення сухої ВМД, і характеризується утворенням аномальних кровоносних судин в ділянці макули. Ці аномальні кровоносні судини просочують рідину і елементи крові. Якщо не проводити лікування, то ця рідина та кров викликають утворення рубця та значну необоротну втрату зору. При лікуванні  волога ВМД може регресувати до сухої форми.

Коли треба звернутися до лікаря?

Суха ВМД прогресує повільно, але вживання вітамінних добавок та правильна дієта можуть допомогти сповільнити втрату зору, якщо вчасно виявити проблему. Ось чому важливі регулярні очні огляди. Якщо вам важко чітко бачити людей на відстані, у вас є проблеми з переходом від темного до яскравого світла, або якщо вам потрібно все більш яскраве світло для читання, зверніться до офтальмолога.

Волога ВМД набагато швидше пошкоджує макулу. Знову ж таки, якщо у вас спостерігаються помітні проблеми з зором, особливо розмитість або викривлення предметів в полі зору, то якомога швидше проконсультуйтеся з офтальмологом.

ВМД небезпечна для похилих людей, але з правильною діагностикою, лікарі офтальмологічного центра «Світогляд» допоможуть вам контролювати та захищати ваш зір.

Дослідження

  • Вимірювання гостроти зору – в цьому дослідженні ви читаєте букви з стандартної відстані кожним оком окремо, та з спеціальними скельцями.
  • Комплексне обстеження ока – для дослідження патології сітківки треба провести  огляд з розширеною зіницею для поліпшеної візуалізації заднього сегмента ока.
  • Сітка Амслера – у цьому тесті ви дивитеся на сітку Амслера: прямі горизонтальні і вертикальні лінії. Якщо у вас ВМД, ви побачите хвилясті, викривлені лінії або їх відсутність, або чорну пляму в центрі сітки.
  • Оптична когерентна томографія (OCT) - Ця неінвазивна процедура візуалізації за допомогою спеціального лазерного сканування створює тривимірні (3-D) зображення поперечного зрізу внутрішньої частини вашого ока. Виконуючи OCT-зображення, ви можете визначити, чи прогресує ВМД і чи потрібна ін’єкція в око.
  • Флуоресцентна ангіографія - використовуючи цей метод, ваш лікар може побачити зміни в структурі або функції кровоносних судин сітківки. Щоб виконати тест лікар вводить барвник у вену, а потім фотографує вашу сітківку і на фото дуже чітко візуалізуються хід, калібр та патологічні ділянки ваших судин.

Лікування сухої форми ВМД

Вітаміни, полівітаміни та темно-зелені листяні овочі. Дослідження показують, що високий вміст певних вітамінів та цинку знижує ризик розвитку вологої ВМД до 25%. Ці вітаміни, які продаються без рецепта, наразі є єдиним лікуванням для сухої форми ВМД. Крім того, рекомендується щоденна порція варених або сирих темно-зелених листових овочів. Також варто відмовитись від паління.

Лікування вологої форми ВМД

Ін'єкції анти-VEGF - ін'єкції препаратів в око, які блокують фактор росту судинного ендотелію та запобігають сильній втраті зору, яка зазвичай виникає при вологій ВМД, а у багатьох пацієнтів зір покращується. Якщо ваш лікар рекомендує це лікування, то перші три ін’єкції потрібно робити щомісяця, після чого інтервал між ін'єкціями може збільшуватись під контролем вашого лікаря. Зупиняючи або обмежуючи ріст нових судин, цей препарат допомагає зберегти зір.

5/5 - (5 Голосів)