fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Сітківка — це внутрішня оболонка ока, яка містить фоторецепторні клітини, що забезпечують сприйняття і перетворення світла в нервові імпульси.

Анатомічно сітківка являє собою тонку оболонку, яка прилягає з внутрішньої сторони до склоподібного тіла, а із зовнішнього — до судинної оболонки.
Лікування розривів сітківки

Розрив сітківки — це патологічний стан, пов'язаний з формуванням наскрізних або ненаскрізних дефектів сітківки на її периферії, що може призвести до відшарування сітківки та втраті зору. З віком скловидне тіло, яке прилягає до сітківки, може відшаровуватись, а в місцях, де воно сильно приєднане до сітківки можуть виникати розриви. До інших причин виникнення розривів сітківки належать:

  • Короткозорість
  • Периферичні дистрофії сітківки
  • Перенесені запальні захворювання очей
  • Травми ока

Розриви сітківки можуть виникати безсимптомно. Часто, хворі скаржаться на наявність спалахів та блискавок у полі зору. Якщо розрив супроводжується кровотечею, може виникати гемофтальм: тоді з'являються скарги на затемненість або повну втрату зору.

Дізнатися більше про лікування сітківки?

Діагностика зору - це основа правильного і ефективного лікування ваших очей. Тел .: +38 (050) 405-20-00

Розриви сітківки вимагають негайного лікування. Без вчасно проведеного лікування, розриви сітківки можуть призвести до регматогенного відшарування сітківки та втрати зору.

Діагностика розривів сітківки

Для огляду задніх структур ока та сітківки офтальмолог розширяє зіниці за допомогою спеціальних крапель та використовуючи лінзу оглядає очне дно. Іноді виникає потреба в додаткових методах дослідження, таких як оптична комп'ютерна томографія сітківки або УЗД ока.

Лікування розривів сітківки

Якщо розриви не супроводжуються відшаруванням сітківки, для їх лікування використовують спеціальні лазери. Лазерний хірург, після знеболення ока, ставить до нього спеціальну лінзу та за допомогою лазеру виконує коагуляцію сітківки в місцях розриву. Завдяки перетворенню світлової енергії в теплову, лазер викликає місцеві мікроопіки та в цих місцях утворюється міцне з'єднання сітківки з судинною оболонкою, що запобігає подальшому відшаруванню сітківки.

Переваги лазерної коагуляції

  • Використання лазеру дозволяє уникнути розрізів ока і відбувається безконтактно, що виключає можливість інфікування.
  • Завдяки особливостям лазерного лікування втручання проходить безкровно.
  • Таке лікування не вимагає загальної анестезії, а значить, організм уникає зайвого стресу.
  • Лазерне лікування проходить в режимі «одного дня», без необхідності у довгому відновному періоді

Запишіться на консультацію до нашого лікаря

Якщо у Вас залишились питання? Прямо зараз можете зателефонуваты до нас! Тел .: +38 (050) 405-20-00

4.7/5 - (3 Голоси)