fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Макулярний отвір лікуванняМакула - це ділянка задньої частини ока в центрі сітківки, яка забезпечує найбільшу чіткість зору, яка потрібна для водіння, читання та взагалі для якісного життя. Якщо в цій ділянці утворюється отвір, то ви перестаєте читко бачити. Часто пацієнти не одразу помічають патологію, тому що стан розвивається поступово та безболісно.

Чому виникають макулярні отвори?

Скловидне тіло (желеподібна маса, яка заповнює око всередині) з віком стає більш розрідженим та зморщеним (синерзис скловидного тіла) та відшаровується від сітківки. Іноді сітківка дуже сильно зрощена зі скловидним тілом в центральній зоні, тому під час відшарування виникає тяга та розрив сітківки і утворюється макулярний отвір.

Інші поширені причини виникнення макулярного отвору:

Як зберегти зір?

Макулярні отвори можуть призвести до значної втрати гостроти зору. Найкращий спосіб убезпечити себе від цього стану - це регулярні  огляди, щоб ваш лікар міг їх виявити на ранніх стадіях або запобігти появі розривів. Якщо у вас спостерігається погіршення зору, розмиття чи викривлення предметів, не зволікайте та зв’яжіться з лікарем.

Якщо у вас є макулярний розрив, спеціалісти офтальмологічного центру «Світогляд» обов’язково виявлять його під час діагностики, та запропонують вам можливі варіанти лікування.

Дослідження

  • Вимірювання гостроти зору – в цьому дослідженні ви читаєте букви з стандартної відстані кожним оком окремо, та з спеціальними скельцями.
  • Комплексне обстеження ока – для дослідження патології сітківки потребується огляд з розширеною зіницею для поліпшеної візуалізації заднього сегмента ока.
  • Оптична когерентна томографія (OCT) - Ця неінвазійна процедура візуалізації за допомогою спеціального лазерного сканування створює тривимірні (3-D) зображення поперечного зрізу внутрішньої частини вашого ока. За допомогою цього методу можна визначити розмір отвору, та спостерігати в динаміці ефективність лікування.

Лікування

Вітректомія - успішний метод лікування макулярних розривів, особливо на ранніх стадіях. Суть операції полягає у видаленні скловидного тіла, та введені спеціального газу всередину ока. Газ притискає краї отвору і це сприяє його загоєнню.

Після операції деякий час пацієнту потрібно приймати вимушене положення (спати обличчям донизу, ходити з нахиленою головою). Протягом 1-2 місяців газ поступово реабсорбується, а порожнина ока наповнюється внутрішньоочною рідиною.

5/5 - (4 Голоси)