fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

В нормі заломлююча система ока ( рогівка та кришталик) фокусує промені світла на сітківці. При точному фокусуванні світла в центрі сітківки, наш мозок отримує чітке зображення і ми бачимо гарно. При порушенні цього механізму виникають аномалії рефракції.

 • Типи аномалій рефракції
 • Короткозорість (міопія)
 • Далекозорість (гіперметропія)
 • Астигматизм
 • Пресбіопія

Короткозорість

Короткозорість – це патологічні стани, при яких оптична система ока фокусує проміні світла перед сітківкою. Через це зображення яке бачить пацієнт стає не чітким.

Короткозорість (міопія) є зниженням звичайної гостроти зору при погляді вдалину. З близької відстані людина зазвичай бачить добре. Це досить поширене захворювання серед населення. Третина жителів планети мають міопію і серед них велика частина припадає на дітей.

З 7-15 років школярі починають скаржитися на нечіткість зору або на швидку втомлюваність очей. Маючи на увазі те, що дітки дуже швидко ростуть, то око теж не відстає. Тому, ми маємо дуже уважно слідкувати за прогресуванням росту очного яблука та намагатися досягти стабілізації процесу! При перших скаргах у дитини треба звернутися до офтальмолога, щоб як найскоріше зупинити прогресування захворювання з належним лікуванням.

Ступені короткозорості:

Перед тим як призначити лікування короткозорості, обов'язково встановити ступінь розвитку захворювання. Залежно від рівня зниження зору на момент діагностування, розрізняють короткозорість:

 • Слабкого ступеню - < 3 діоптрій;
 • середнього ступеню - < 6 діоптрій; • високого ступеню - > 6 діоптрій.

Чому виникає короткозорість?

На сьогодні, причини міопії точно не вивчені. З встановлених «винуватців» цього захворювання вчені називають спадковість, вроджену слабкість сполучних тканин, підвищені навантаження на зір. Перші занепокоєння слід проявляти, якщо зір швидко знижується (на 1 і більше діоптрій в рік). В таких випадках, важливе постійне диспансерне спостереження офтальмолога для контролю прогресування і виключення ускладнень пов’язаних з міопією.

Що називається спазмом акомодації?

На жаль, цією патологією страждають дуже багато школярів та студентів. В оці є комплекс з м'яза та зв'язок, які допомогають нам чітко бачити предмети при переведенні погляду з близькорозташованих предметів до далеких.

Коли людина має, наприклад, проводить багато часу при роботі зблизька(читання книг і т.д.) ця структура має збій у роботі та вже не хоче працювати як слід при погляді вдалину.

Часто спазм акомодації діагностують невірно, плутаючи з міопією. Для вірного визначення повної картини зору лікар закапає краплі, які перешкоджають звуженню зіниці. Зазвичай 1-2 діоптрії чарівним чином зникають від процедури, повертаючись через кілька годин.

М'язи, що відповідають за фокусування очі на ближніх предметах, при напруженій роботі як ніби стискаються, не маючи можливості повністю розслабитися в разі переведення і фокусування погляду на предметах, що знаходяться на далекій відстані. Якщо це відбувається досить тривалий час, очні м'язи зберігають такий напівстиснутий стан, і зір в цьому випадку погіршиться навіть при відсутній міопії.

Зараз застосовуються різні способи усунення спазму акомодації. Досвітчений офтальмолог підбирає комбінацію способів індивідуально, з урахуванням особливостей стану очей і організму.

Дуже важливі такі процедури молодим людям і дітям, так як стійкий спазм акомодації в зростаючому організмі може спричинити за собою безпосередньо розвиток недуги. Тому часто так зване лікування короткозорості у дітей передбачає попередження розвитку захворювання.

Методи корекції короткозорості

 • Корекція за допомогою контактних лінз, окулярів
 • Лазерні операції – ФРК, LASIK, LASEK, ReLEx SMILE
 • Рефракційна заміна кришталика або імплантація факічних ІОЛ

Методи профілактики

При наявності «слабких» ділянок сітківки, в яких може виникнути розрив, з метою зміцнення та профілактики відшарування сітківки, проводиться лазерокоагуляция («приварювання» лазером сітківки в зонах дистрофії).

Далекозорість

Далекозорість – це патологічні стани, при яких оптична система ока фокусує проміні світла за сітківкою. Через це зображення яке бачить пацієнт стає не чітким.

Гіперметропія (далекозорість) це нездатність бачити (або розрізняти) предмети, які знаходяться поблизу. При невеликій гиперметропії в молодості людина зможе розгледіти предмети, що знаходяться на невеликій відстані, напружуючи очі. У таких випадках корекція далекозорості дає хороші результати і допомагає зупинити прогресування недуги. Далі, з роками, можливість кришталика акомодувати стає набагато меншою, тому до шістдесяти років майже всім необхідні окуляи для роботи і читання поблизу. Це природний процес, який пов'язаний з віковими особливостями (старіння організму), який має назву пресбіопіей (віковою далекозорістю).

Які початкові прови далекозорості?

Поставити правильний діагноз і визначити ступінь захворювання може тільки фахівець, але перші симптоми можна виявити самостійно.
Найбільш вираженими симптомами далекозорості вважаються:

 • поганий зір зблизька;
 • поганий зір вдалину (при досить великих ступенях далекозорості);
 • підвищення стомлюваності очей при роботі або читанні;
 • перенапруження очей під час роботи (печіння в очах, головні болі);
 • часто виникають запальні процеси області очей (блефарит, кон'юнктивіт, халязион, ячмінь).

Ступені далекозорості

Слабкого ступеню - меньше 2 діоптрій;

 • середнього ступеню – від 2 до 5 діоптрій;
 • високого ступеню – більше 5 діоптрій.

Що може привести до далекозорості?

 1. Треба пам'ятати, що усі дітлахи мають далекозорість! І це абсолютно варіант НОРМИ, тому що око маленьких розмірів. Але, з ростом дитини, око теж росте, та при вступі у перший клас школяр має 100% зір.
 2. Спадковість (наявність гіперметропії у родичів).
 3. Вікова далекозорість внаслідок зменшення еластичності кришталика (з 40-45 років), коли потрібні окуляри для читання. Варто пам'ятати, що це теж є варіантом ФІЗІОЛОГІЧНОЇ НОРМИ!

Помилковим вважається думка, що людина з далекозорістю має проблеми лише з видимістю предметів на близькій відстані, а ось те, що знаходиться далеко - вони бачать добре. Порушення зорової функції позначається на якості будь-якого зору - і поблизу і на відстані.

Проте, люди які страждають тільки віковою далекозорістю, в далечінь бачать добре, тому що кришталик постійно знаходиться в стані розслаблення і не має аномалій рефракції. Далекозорі люди часто відчувають сильні головні болі, виконуючи роботу поблизу.

Методи корекції далекозорості:

 • Корекція за допомогою контактних лінз, окулярів
 • Лазерні операції – ФРК, LASIK, LASEK, ReLEx SMILE
 • Рефракційна заміна кришталика або імплантація факічних ІОЛ

Астигматизм

Астигматизм виникає, коли світлові промені фокусуються в більш ніж одній точці на сітківці. Цей стан виникає коли рогівка не є рівномірно округлою, а вигнута більша в одній осі ніж в іншій (тобто більш схожа на м’яч для американського футболу ніж на баскетбольний м’яч). Результатом цього є нерівномірне фокусування світла на сітківці.

Симптоми астигматизму:

Пацієнти з не високим ступенем астигматизму можуть його взагалі не помічати.

 • Головні болі
 • Втома очей
 • Викривлення або розмиття зображення

Методи корекції далекозорості:

 • Корекція за допомогою контактних лінз, окулярів
 • Лазерні операції
 • Рефракційна заміна кришталика або імплантація факічних ІОЛ

Пресбіопія (вікова далекозорість)

Вікові зміни, які ведуть до далекозорості, можуть початися близько 25 років. Проте, лише до віку 40-50 років ми почнемо відчувати труднощі, читаючи на звичайній відстані (25-30 см від очей). Тоді виникає потреба в окулярах для читання. До віку приблизно 65 років очі практично повністю можуть втратити здатність до акомодації.

Ціни на Оптику в Полтаві

Консультація 500 грн.

Консультація дитячого офтальмолога

Підбір 150 грн.

Підбір окулярів та контактних лінз

При придбанні контактних лінз Знижка 50%

При придбанні контактних лінз - знижка на послугу "підбору корекції"

Придбання окулярів Безкоштовно

При придбанні окулярів - послуга підбору корекціі безкоштовна.

3.5/5 - (25 Голосів)