fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Лікування макулярного розриву

Що таке макулярний розрив?

Макулярний розрив — це невеликий розрив в центральній зоні сітківки-макулі. Макула відповідає за центральну гостроту зору.

Макулярний розрив може спричинити розмитість, спотворення та навіть відсутність центрального зору.

Які існують типи макулярних розривів?

лікування макулярного розривуЄ 4 стадії макулярних розривів:

  • І стадія - Оперативне лікування не потрібне, але близько 50% може прогресувати.
  • ІІ стадія - Без лікування близько 75% макулярних отворів цієї стадії будуть прогресувати, рекомендовано оперативне лікування.
  • ІІІ стадія - Необхідне оперативне лікування.
  • ІV стадія - Оперативне лікування для спроби покращення зору

Розмір отвору впливає на зір людини. Коли розвивається макулярний розрив ІІІ- ІV стадії, людина втрачає більшість центрального зору. Якщо не лікувати, макулярний отвір може призвести до відшарування сітківки.

Які симптоми макулярного отвору?

Макулярні отвори часто починаються поступово. На ранній стадії макулярного отвору люди можуть помітити незначне спотворення або розмитість прямого зору. Прямі лінії або предмети можуть виглядати зігнутими або хвилястими.

Діагностика макулярного розриву - Тест Амслера

диагностика макулярного разрыва - тест Амслера

Що викликає макулярний отвір?

діагностика зору в ПолтавіБільшість внутрішніх частин ока заповнені склоподібним тілом, гелеподібною речовиною, яка заповнює близько 80 відсотків ока і допомагає йому підтримувати круглу форму. Склоподібне тіло містить мільйони тонких волокон, які прикріплені до поверхні сітківки.

У міру старіння склоподібне тіло повільно скорочується і відходить від поверхні сітківки. Внтурішньоочна рідина заповнює ділянку, де склоподібне тіло скоротилося. Це нормальний фізіологічний процес. У більшості випадків цей процес протікає без ускладнень.

Однак, якщо склоподібне тіло міцно прикріплюється до сітківки, коли воно відшаровується, воно може розірвати сітківку і створити макулярний розрив. Крім того, частина волокон може залишатися на поверхні сітківки і скорочуватися. Це збільшує напругу сітківки і теж може призвести до утворення макулярного розриву.

Лікування макулярних розривів в Полтаві

У більшості випадків для поліпшення зору необхідне оперативне втручання. При хірургічній процедурі, яка називається вітректомія, склоподібне тіло видаляється і замінюється міхуром, що містить суміш повітря і газу. Бульбашка діє як внутрішня, тимчасова пов’язка, яка утримує край макулярного розриву на місці, коли він загоюється. Операція проводиться під місцевою анестезією.

Після хірургічного втручання пацієнти повинні тримати вимушене положення: лицем вниз, як правило, два-три тижні. Це положення дозволяє бульбашці притискатися до розриву і поступово реабсорбуватися оком, закупорюючи отвір. У міру реабсорбції міхура порожнина склоподібного тіла заповнюється внурішньоочною рідиною.

Дотримання позиції лицем вниз є вирішальним для успіху операції. Оскільки таке положення може бути складним для багатьох людей, перед операцією важливо обговорити це з хірургом.

Хірургічне лікування макулярного розриву - Які ризики?

Найбільш поширеним ризиком після хірургічного втручання з приводу макулярних розривів є збільшення швидкості розвитку катаракти. У більшості пацієнтів катаракта може швидко прогресувати.

Протягом декількох місяців після операції пацієнтам забороняється подорожувати повітряним транспортом. Зміни тиску повітря можуть спричинити розширення міхура в оці, збільшуючи тиск усередині ока.

До операції

до хірургічного лікування макулярного розриву

Після операції

після хірургічного лікування макулярного розриву

Наскільки успішною є ця операція?

Поліпшення зору залежить від пацієнта. Люди, які мали макулярний розрив менш ніж шість місяців, мають більше шансів відновити зір, ніж ті, у кого вона була довше. Відновлення зору може тривати протягом трьох місяців після операції.

 

Записатися на діагностику зору

Діагностика зору - це основа правильного і ефективного лікування ваших очей.