fbpx

Центр сучасної офтальмології

Ліцензія № 2588 від 20.12.2019 року

Адреса:

м. Полтава, Геннадія Біліченка, 29Б

Ночные линзы для коррекции зрения / Нічні лінзи для корекції зору

Нічні лінзи

Ортокератологія - це використання спеціально розроблених (нічних) контактних лінз для тимчасового переформування епітелію рогівки для поліпшення зору. Такий вид лікування часто порівнюють із брекетами. Більшість таких лінз використовують вночі, щоб змінити форму передньої поверхні ока під час сну.

Для кого призначені нічні лінзи?

В основному вони використовуються для корекції міопії (короткозорості). Це захворювання також зазвичай можна виправити за допомогою окулярів, звичайних контактних лінз або лазерної корекції. Ортокератологія — це безхірургічний спосіб, коли люди відмовляються від окулярів та не повинні постійно носити контактні лінзи.

Іноді рекомендують використання нічних лінз для корекції зору у дітей. Зір може продовжувати змінюватися навіть до 21 року. Операції з корекції зору, такі як LASIK, не рекомендуються, поки зір не стабільний. Немає чітких доказів того, що орткореатологія може уповільнити прогресування міопії у дітей, але така можливість поки що вивчається.

Як працюють нічні лінзи?

Рогівка — це прозора сферична тканина в передній частині ока, яке фокусує світло на сітківку ока.

нічні лінзи для корекції зору

В Полтаві ортокератологічні лінзи ви можете підібрати в центрі «Світогляд» за попереднім записом. Наші офтальмологи роблять карту рогівки та вимірюють поверхню рогівки за допомогою інструменту, який називається кератотопограф, а потім підбирають лінзу спеціально для вашого ока. Карта рогівки створюється шляхом відбиття світла від поверхні ока. Апарат не торкається вашого ока, і не викликає болю або дискомфорту. Карта топографії рогівки показує офтальмологу форму та вигини рогівки.

Лінзи працюють, вирівнюючи центр рогівки, змінюючи спосіб заломлення світла. Більшість ортокератологічних лінз носять вночі, а вранці знімають. Такі лінзи жорсткі, газопроникні, досить міцні, щоб переформувати рогівку, але також пропускають кисень, щоб око залишалося здоровим.

Коли нічні лінзи видаляються, рогівка на деякий час залишається сплющеною, а зір коригується без необхідності окулярів. Якщо ви перестанете носити лінзи вночі, ваші очі з часом повернуться до початкової форми, і зір повернеться до початкового. Ви повинні постійно носити лінзи, щоб підтримувати корекцію зору.

Чого можна очікувати від нічних лінз?

Щоб досягти максимальної корекції зору з ортокератології, може знадобитися два тижні або довше, хоча деякі люди відчувають значне поліпшення зору за кілька днів.

Чи ортокератологія безпечна?

Використання нічних лінз супроводжується підвищеним ризиком зараження (бактеріальні кон’юнктивіти, кератити). Цей ризик особливо стосується дітей та підлітків, які можуть бути менш здатними, ніж дорослі, підтримувати гігієну рук та контактних лінз. Якщо дотримуватися правил гігієни, то цього ускладнення можна уникнути.